Перший маркер винайшли ще в 1942 році, проте бум популярності цього інструменту припадає на 70-80-ті роки. Стійкість, довговічність і функціональність– головні переваги перманентного маркера. Він використовується не тільки для роботи в офісі, а й у багатьох інших галузях: промисловості, будівництві, логістиці та багатьох інших. Щоб вибрати і купити перманентні маркери, варто визначитися з характеристиками і різновидами.
Головна характеристика– це спиртова основа чорнила. Перманентні маркери завдяки своїй стійкості використовуються для нанесення інформації на будь-яких матеріалах: дерево, метал, скло, гума, пластик, CD і DVD диски. Лінії залишаються чіткими довгий час, не стираються, не розтікаються, висихають відразу після нанесення. Перевага полягає в тому, що такий текст нелегко прибрати навіть спеціальним будівельним розчинником.
Перманентний маркер, який перебував якийсь час без ковпачка не висихає.
Перманентний маркер має круглий пишучий вузол, по товщині лінії письма можемо виділити:
Вона варіюється в широких межах. Вартість залежить від виробника, розміру, дизайну корпусу, довговічності маркера.
Наприклад, маркер перманентний незтираємий Edding або BIC відомі своєю якістю і надійністю, знаходяться в верхньому ціновому діапазоні. Такий маркер прослужить довго, перманентні чорнила не висохнуть, залишаючись без ковпачка до 3-х тижнів.
Маркери перманентні дешевші прослужать набагато менше.
Що важливіше– ціна або якість? Вибирати вам!
Окремо слід відзначити схожі за властивостями і застосуванням– спеціальні маркери промислові і лакові маркери.
Промисловий маркер використовується для нанесення написів на нерівні, іржаві, пилові і жирні металеві поверхні. Ширина лінії письма такого маркера, становить від 2 до 10 мм. Стійкі чорнила маркера для виробництва можуть мати лакуючий ефект або структуру водостійкої пасти.
Колірна гамма перманентних маркерів обмежена, як правило, 4-ма стандартними кольорами , але торгова марка edding пропонує лаковий маркер зі стійкими чорнилами для декорування в білому, золотистому і сріблястому кольорах.
У промислових маркерах великою популярністю користується білий колір чорнила, його добре видно при використанні на темних поверхнях.